Pałac w Pozortach

Przytulna, zadbana willa nad jeziorem

 


  • Rok budowy: 1922
  • Adres: Pozorty, gmina Zalewo, powiat iławski
  • Powierzchnia użytkowa: ok. 1 200 m kw.: 16 pokoi w tym 12 sypialni z 12 łazienkami; piwnica
  • Ogrzewanie: CO (ekogroszek)
  • Inne: 2 balkony, w tym 1 z tarasem wychodzącym na ogród i jezioro; nowoczesna zabudowa kuchenna; sauna; wiata z barkiem i grillem; 5 garaży; warsztat; murowana szopka; skład opału; zewnętrzna toaleta; 2 pomosty; niektóre drzewa znajdują się pod ochroną i są zinwentaryzowane
  • Powierzchnia działki: ok. 15 000 m kw.
  • Właściciel: Prywatny
  • Cena: 2 400 000 PLN + prowizja 4,305 %

 

Reprezentatywna, zabytkowa willa w Pozortach, niedaleko Małdyt. Budynek znajduje się na zadbanej działce z bezpośrednim dostępem do jeziora Pozorty. Obecny właściciel przeprowadził w 2003/4 roku troskliwy i obszerny remont. 12 z 16 pokoi jest obecnie wynajmowanych gościom. Każdy z nich połączony jest z łazienką (prysznic) i toaletą. Pałac posiada dwa balkony, w tym jeden połączony z tarasem wychodzącym na ogród i jezioro. Przestronna i nowoczesna kuchnia urządzona jest z przewagą stali szlachetnej.

 

Duży trawnik przed domem i rabaty kwiatowe otaczają przytulną wiatę z barkiem i grillem. Niektóre z majestatycznych drzew na działce znajdują się pod ochroną. Dostęp do jeziora z plaży lub jednego z dwóch pomostów z ławeczkami. Po jeziorze można zarówno żeglować jak i uprawiać na nim windsurfing. Używanie silników spalinowych jest jednak zabronione.

 

Na działce jest posadowionych 5 garaży, warsztat oraz murowana szopka na narzędzia. Budynek jest podpiwniczony. Piec centralnego ogrzewania opalany jest ekogroszkiem przechowywanym w oddzielnym składzie. W piwnicy znajduje się także sauna a na skraju ogrodu dodatkowa toaleta. Nieruchomość nie jest obciążona.

 

Położenie
Bezpośrednio nad jeziorem Pozorty. Starodrzew. 18 km do Morąga, 30 km do Ostródy, 40 km do Elbląga, 70 km do Olsztyna, 100 km do Gdańska.

Inne
Kilka lat po pożarze gospodarstwa rolnego w 1913 r. wybudowano willę na wzniesieniu, która w dobrym stanie przetrwała do dzisiaj. Dawny pałac, znajdujący się w pobliżu willi był wykorzystywany przez miejscowych urzędników i stoi do dzisiaj. Właściciel willi posiada udział w starym pałacu, który można nabyć. Ponadto istnieje możliwość nabycia wyposażenia willi. Ponieważ właściciel jest zapalonym myśliwym, jedynie poroża nie są na sprzedaż.


AdmirorFrames 2.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

 

+48 786 100 737

info@zamieszkaj-w-palacu.pl

Wyświetl większą mapę

 

  

"Nadszedł czas, aby obudzić zamki i pałace z ich snu"